UNIKA Gårdhave danner den perfekte ramme om familieidyllen

Min familie og jeg er utroligt glade for vores nye drømmehus, som er en flot H-formet hus, der er bygget af FBA Huse. Min mand og jeg havde i nogle år gået rundt med en nybyggerdrøm, og det var vigtig for os at finde et kompetent og erfarent byggefirma til at opføre vores hus. Tillid er altafgørende, når man sætter så stort et projekt i gang, og der er mange penge på spil. Vi indhentede forskellige tilbud og var til møder hos forskellige byggefirmaer for at tale om, hvordan de bedst kunne hjælpe os med at realisere vores drøm om det perfekte hus til vores familie, som består af to voksne og to mindre børn. Hos FBA Huse blev vi mødt med stor professionalisme, og de var meget lydhøre og imødekommende over for vores ønsker og behov. FBA Huse har mange års erfaring fra branchen og har opført mere end 3500 huse, og på FBA-huse.dk finder man mange spændende huse at vælge imellem som eksempelvis UNIKA Nordic, UNIKA Funkis, UNIKA Gårdhave eller den populære FAMILY-serie. Vi valgte et UNIKA Gårdhave hus, som også er kendt som et H-formet hus, der passede ideelt til vores byggegrund. Huset er på 165 kvm og indrettet med en stue og et soveværelse i den ene afdeling og 3 børneværelser i den anden afdeling, og så er der et køkken-alrum i midten med adgang til en skøn terrasse med mulig for at indrette behagelige solkroge, og vi kunne også have valgt en overdækket terrasse, men det har vi ikke gjort. H-formen betyder, at vi kan sidde i læ på terrassen og dermed kan benytte den en stor del af året. Hos FBA-Huse fik vi en fast kontaktperson, og vi fik en tidsplan, så vi kunne følge med, og firmaet overholdt alle aftaler og byggede vores hus til tiden, så vi er meget tilfredse. For os danner vores nye UNIKA Gårdhave den perfekte ramme om familieidyllen. Vi nyder allerede at sidde på terrassen, børnene er glade for deres nye værelser, og vi værdsætter alle sammen at samles i det skønne køkken-alrum og spise sammen. Byg nyt hus med FBA-huse, lyder min klare anbefaling herfra. Du finder mere inspiration og information på FBA-huse.dk, hvor du også kan bestille kataloger eller bestille tid til at besøge prøvehuse.